Sveču veidi

RUSTIKVEIDA SVECES:

Rustikveida sveces arī tiek gatavotas no parafīna. Sveces izskatās kā roku darbs, jo to virsma ir mazliet nevienmērīga, ar faktūru, nav tik gludas kā presētās sveces. Atšķirībā no presētajām svecēm, rustikveida svecēm krāsa viscaur ir vienāda – kāda tā ir ārpusē, tāda tā ir iekšpusē.

 

STEARĪNA SVECES:
Atšķirībā no presētajām svecēm, stearīna sveces tiek gatavotas no ekoloģiski tīra produkta – palmu eļļas. Stearīna sveču virsma ir nedaudz matēta un gluda. Stearīna sveces mēdz pilēt. Tām piemīt specifiska smarža.
No palmu eļļas tiek gatavotas arī kristālstearīna sveces, kuras pēc izskata ir kā apsarmojušas. Svecei izdegot, apkārt maliņai veidojas caurspīdīga kārtiņa, kas atgādina leduspuķi. Tās mēdz dēvēt arī par „mežģīņsvecēm”.


Svečturu sveces:
Vienmēr pārliecinieties lai sveces svečturī taisni un stingri iestiprinātas. Kā arī pārliecinieties lai tās neatrodas viegli uzliesmojošu priekšmetu tuvumā. Vienmēr nodzēsiet sveces kad tās izdeg 3 cm virs svečtura malas. Ja tiek lietotas dekorācijas, tad nededziniet sveci zemāk par 5 cm virs dekorācijas.

Tējas sveces:
Tējas svecītes parasti ir metāla trauciņos, kas labi satur izkusušo parafīnu. Tādējādi šīs sveces var lietot dažādos svečturos, arī tādos, kuri atvērti gaisa plūsmai. Taču vienmēr pārliecinieties lai gaisa plūsma būtu adekvāta. Nepārvietojiet tējas svecītes, ar pilnībā izkusušu parafīnu. Un neļaujiet tām izdegt pavisam, tas var izraisīt ugunsgrēku. Nekad nedzēsiet šīs sveces izmantojot ūdeni.

Figūrsveces:
Pamatā šīs ir dekoratīvas, rokām lietas sveces. Dedzinot šīs sveces vienmēr lietojiet palielu svečturi, jo silikona formu sveces var tecēt bagātīgāk kā standarta formu sveces.

Dārza sveces:
Sveces, kuras paredzētas āra lietošanai, nedrīkst lietot telpās. Vienmēr pārliecinieties lai svece ir stabila, lai tā atrastos uz ugunsdrošas virsmas, un ņemiet vērā, ka dedzinot sveci, svečturis sakarsīs. Neļaujiet sveču liesmai nonākt tiešā saskarsmē ar svečturi. Neļaujiet svecei izdegt pavisam. Āra sveces vienmēr novietojiet taisni un lūkojiet lai tuvumā nav nokarenu zaru vai tuvu koku un krūmu.

Peldošās sveces:
Vienmēr izvēlieties piemērotu trauku peldošajām svecēm. Nepieļaujiet lai sveces liesma nonāk tiešā saskarsmē ar trauka stiklu.

Copyright © 2012